Det knives stadig i toppen om tittelen verdens høyeste hotell, bygning, skyskraper, konstruksjon, tårn og annet. Og det er mange land som er med i den stadig pågående konkurransen.
Nå skriver CNN at Dubai skal få verdens høyeste hotell - igjen.
82 etasjer, 360,4 meter
Bygget det er snakk om er Ciel Tower, som ifølge planene skal bli 360,4 meter høyt.
Det er eiendomsutviklerselskapet, The First Group, som står bak bygget, som nå bekrefter informasjonen.
De 82 etasjene skal ifølge First Group inneholde 777 hotellsuiter og 240 luksusleiligheter, i tillegg til flere restauranter, observasjonsdekk og et uendelighetsbasseng på toppen.
Byggingen har vært i gang siden 2016, og ifølge planene skal det nye høyhotellet stå ferdig i løpet av 2022 eller tidlig 2023.
Det er ikke nevnt hva det vil koste å overnatte i det nye høyhotellet.
En overnatting på dagens rekordholder av «verdens høyeste hotell»-merket, som også ligger i Dubai, koster rundt 1000 kroner per natt per person i dobbeltrom.
Tett i toppen
Dersom det ikke er noen andre som snapper verdenstittelen i mellomtida, vil Ciel Tower slå dagens rekordholder med 4,07 meter. Med andre ord: Det er ganske tett i toppen.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger