Anklages for lureri: - Var naiv

Advokat mener investor Olav Tvenge, realityprofil Carl Eliassen og styreleder Victor Rosenlind har brutt loven gjennom salgskurs på opptil 50 000 kroner gjennom Bilflipp AS.

- LOVBRUDD: Ledertrioen Olav Tvenge, Carl Eliassen og Victor Rosenlind anklages for flere lovbrudd gjennom selskapet deres, Bilflipp AS. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB, John T. Pedersen / Dagbladet, Privat
- LOVBRUDD: Ledertrioen Olav Tvenge, Carl Eliassen og Victor Rosenlind anklages for flere lovbrudd gjennom selskapet deres, Bilflipp AS. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB, John T. Pedersen / Dagbladet, Privat Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

I et kollektiv i Bergen sentrum bor den 19 år gamle studenten, Matheus Falchenberg.

Han lever på støtten han får fra Lånekassen, og får utbetalt under ni tusen kroner i måneden.

Etter å ha betalt husleie og mat sitter han igjen med bare 500 kroner i måneden til andre utgifter, forteller han.

I midten av januar begynte han å få reklamer for Bilflipp AS på sosiale medier. Her hevdet selskapet at de satt på hemmeligheten bak å selge bil med stor fortjeneste.

Falchenberg, som nylig hadde gjennomgått et samlivsbrudd, var i pengenød, og ble derfor interessert.

- Jeg følte meg svak, og kanskje naiv. De fortalte at de lærte bort hvordan man kunne tjene penger. Det er en gode studenter ikke alltid har, forteller studenten.

Fikk lån

Etter å ha sendt en forespørsel til selskapet, ble Falchenberg kontaktet av en rådgiver i Bilflipp, og overtalt til å ta et kurs til 10 000 kroner.

- De fortalte meg at jeg kunne nedbetale dette gjennom et lån, men at jeg ville få dette tilbake etter noen få bilsalg. Det skulle altså være en investering, forteller han.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer