Color Line permitterer 400 ansatte

- Dessverre nok en gang nødvendig.

LEGGES TIL KAI: Color Line legger Kiel-fergen Color Fantasy til kai og permitterer 400 ansatte. Foto: Lise Åserud / NTB
LEGGES TIL KAI: Color Line legger Kiel-fergen Color Fantasy til kai og permitterer 400 ansatte. Foto: Lise Åserud / NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

MS Color Fantasy legges til kai inntil smittesituasjonen og myndighetspålagte reguleringer blir endret.

Det innebærer at ytterligere 400 ansatte vil bli permittert, skriver selskapet i en pressemelding.

- Reduksjon av kapasitet er dessverre nok en gang nødvendig, og det er avgjørende at regjeringen og Stortinget stiller opp med kompensasjonsordninger både i høst og til neste år, sier konsernsjef Trond Kleivdal i Color Line i pressemeldinga.

Reduserer kapasitet

Helt konkret viser selskapet til at de har besluttet å redusere kapasiteten mellom Oslo og Kiel.

«Fra 4. november vil 'MS Color Magic' seile i en tilpasset fartsplan med gods og passasjer. Passasjerene vil være om bord under hele reisen uten å gå i land i Kiel. Ilandstigning vil først skje ved retur Oslo.»

Så seint som i september ble det kjent at Color Line skulle kutte 300 årsverk i forbindelse med gjennomføringen av «omfattende og varige kostnadsbesparelser».

Gigantsmell

Børsen har tidligere meldt at ferjerederiet Color Group AS, som eier Color Line, gikk på en gigantsmell første halvår i år. I løpet av årets seks første måneder har selskapet tapt 756 millioner kroner før skatt.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer