Øystein Bogen:

Ferdig

Øystein Bogen er ferdig som TV 2s USA-korrespondent.

FERDIG: Den rutinerte utenriksreporten er nå ferdig. Foto: Skjermdump
FERDIG: Den rutinerte utenriksreporten er nå ferdig. Foto: Skjermdump Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

– Jeg måtte tørke en tåre fra øyekroken. Det har vært en innholdsrik og givende periode her borte, sier den rutinerte utenriksreporten.

Det skriver han selv på sin egen Facebook-side mandag kveld.

Bogen har vært TV 2s reporter i USA siden slutten av 2021, og har tidligere korrespondent-erfaring fra Russland og Øst-Europa.

Nå forlater han USA etter halvannet år, og vil vende tilbake med å dekke Øst- Europa og Ukraina. Det skriver M24.

- Nå venter nye utfordringer. Og hundrevis av nye sendinger fra ulike steder. Godt å komme tilbake til sin lest, men trist å reise, skriver Bogen videre på Facebook.

Stenger kontor midlertidig

Til Kampanje skriver nyhetsredaktør Karianne Solbrække i TV 2 at det foreløpig er uvisst hvem som skal ta over som USA-korrespondent.

– Vi tar en pause fra høsten, og så er intensjonen å få på plass en korrespondent i løpet av våren igjen fram mot presidentvalget, sier Solbrække.

KARIANNE SOLBRÆKKE: Nyhetsredaktør i TV 2. Foto: NTB
KARIANNE SOLBRÆKKE: Nyhetsredaktør i TV 2. Foto: NTB Vis mer

– Vi har foreløpig ikke diskutert hvem som skal reise, men målet er å lande dette innen nyttår, sier nyhetsredaktøren videre.

Dermed vil Washington-kontoret stå tomt til høsten.

Vi bryr oss om ditt personvern

Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer