Den melder flere medier torsdag ettermiddag, ifølge Reuters.
- Intervensjonen fra den sveitsiske sentralbanken er ikke tilstrekkelig for politikerne, melder avisa Blick.
Også avisa Tages-Anzieger bringer nyheten om det ekstraordinære møtet.

Torsdag morgen løftet Credit Suisse seg på børsen samtidig som toppsjefer løp ut døra. Aksjeløftet kom etter nattens nyheter om et gigantisk kriselån fra den sveitsiske sentralbanken.
På det meste var aksjekursen opp 40 prosent etter nyheten om nødlånet på inntil 575 milliarder kroner. Torsdag tidlig ettermiddag er oppgangen rundt 20 prosent.
Nektet frisk kapital
Kriselånet er et svar på den usikkerheten som er oppstått om storbankens likviditet.
Credit Suisse har vært i krisepregettrøbbel lenge, men usikkerheten skjøt for alvor fart etter at storeieren Saudi National Bank og deres styreleder Ammar Al Khudairy avviste å skyte inn mer penger.
Dagens løft på den sveitsiske børsen kommer etter et stup på 24,2 prosent onsdag.
Rømmer ut døra
Samtidig er det tegn til solid mannefall fra storbanken, som i første omgang mister flere ledere knyttet til bankens virksomhet i Asia.
Nick Silver, en av lederne for aksjeavdelingen i Credit Suisse-virksomheten i Asia, er blant de første på vei ut døra, ifølge Bloomberg.

- Mulig resesjon
Med seg får han Jonathan Jenkins, leder for aksjesalg i regionen, og Chris Prasertsintanah, aksjesjef for Sør-Asia og landssjef Thailand.
Dette framgår av et internt notat som Bloomberg har fått tilgang til.
Markedene opp
Her hjemme startet Oslo Børs med en oppgang på over 1 prosent torsdag morgen. Tendensen er den samme på de andre europeiske børsene torsdag formiddag.

Elkjøp-sjefen går på dagen
Forklaringen er at markedet puster lettet ut etter kriselånet til Credit Suisse.
Markedene i verden hadde så vidt roet seg etter stengingen av Silicon Valley Bank (SVB) da aksjekursen til Credit Suisse stupte onsdag. Ifølge DNB burde det likevel ikke overraske, ettersom aksjekursen til den sveitsiske banken har falt med 84 prosent løpet av de siste fem åra, fram til bankkollapsen i USA i forrige uke.
Den sveitsiske sentralbanken vil nå gi Credit Suisse utvidet låneadgang for å sikre tilstrekkelig likviditet. Torsdag ble det kjent at banken av får nødlån på inntil 575 milliarder kroner.