Dagbladet fortalte torsdag om sterke reaksjoner på at Frp snur i Acer-saken.
Frp er blant partiene som stemte for å melde Norge inn i Acer for bare tre år siden. Men denne uka har de ombestemt seg: Frp er nå imot en tilknytning til EUs energibyrå.
Uroen i Frp er også økende. Tidligere i dag meldte hele partiets gruppe i Halden seg ut av partiet i protest. Timingen er ikke god for Sylvi Listhaug, som velges til ny partileder under Frp-landsmøtet i helga.
Nesestyver til NHO
Tidligere olje- og energiminister for partiet, Tord Lien, (Frp) ristet på hodet, mens FpU omtalte moderpartiets revers som «reinspikka populisme».
Sylvi Listhaug forklarer nå for første gang hvorfor Frp har snudd i spørsmålet om Acer. Det handler om å beskytte industrien, sier hun.
- Jeg savner et NHO som er mer opptatt av å gi skikkelige rammevilkår til industrien vår, i stedet for et NHO som jeg i økende grad opplever at jatter med LO, Ap og Høyre i industri- og klimaspørsmål, sier Listhaug til Dagbladet.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger