- Jeg har fått drapstrusler, sier Simon Dolan (50) til Børsen.
Den britiske forretningsmannen har skapt furore i hjemlandet, etter at han sto fram i The Guardian og slaktet den britiske regjeringens håndtering av coronapandemien.
Milliardæren mener at landet flyr i prosjektilfart mot økonomisk havari, og krever at statsminister Boris Johnson (55) letter på restriksjonene umiddelbart.
- Jeg og min advokat ønsker helt enkelt at landets «lockdown» avsluttes. Vi mener nå at effekten av den - hvis det noen gang fantes en - er borte.
- Vi ønsker en umiddelbar gjenåpning av skolene, slik at barna kan leke med vennene sine, og at foreldre kan returnere til jobb. Vi ønsker også at samlinger på opptil 100 personer skal bli tillatt, fortsetter han.
Truer med rettslige skritt
Dolan advarer om at han vil trekke myndighetenes tiltak for retten, dersom kravene ikke blir møtt. Sammen med sin advokat, Michael Gardner, ønsker 50-åringen at en domstol skal ta konkret stilling til lovligheten rundt corona-restriksjonene.
- Hva konkret er det du anklager regjeringen for?
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger