Johann Olav Koss (53) punget ut 15,5 millioner kroner for den nybygde hytta på Lunnstaden i Hafjell i 2020.
Nå, snaue to år seinere, har han solgt kremhytta i skiparadiset - med solid gevinst. OL-legenden ba om 19,5 millioner kroner, fire millioner mer enn han selv betalte, for hytta.
- Den ble solgt litt under prisantydning, sier eiendomsmekler Stig Svartor i Privatmegleren Lillehammer til Børsen.
Dagens Næringsliv (DN) omtalte saken først.
Solgt etter en knapp uke
Eiendommen beskrives i annonsen som en «sjelden mulighet til å skaffe seg drømmehytta på Hafjell».
- Dette er en forholdsvis nybygd hytte i et av Hafjells mest populære områder. Hytta ligger på en tomt på 2,6 mål, helt usjenert. Den er bygd i 2019 og kjøpt av Koss i 2020, sier Svartor.
Han legger til at hytta ble solgt i begynnelsen av februar etter en knapp uke på markedet.
Ifølge annonsen har hytta blant annet to stuer, badstu, fem soverom, vaskerom og to og et halvt bad. Beliggenheten er midt i et skieldorado, med gangavstand til populære vintersportssteder.
- Dette ønsker jeg ikke kommentere. Men det er en fin plass, og både kjøper og selger er fornøyd, sier Koss til Børsen.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger