I en melding torsdag går det fram at selskapet trekker tilbake sine tidligere kommuniserte helårsutsikter for 2023.
- Dette skjer etter en gjennomgang av konsernets drift og resultater gjennomført av den nylig utnevnte administrerende direktøren og den nye ledergruppen, heter det i en melding fra Viaplay.

Ny jobb
Jørgen Madsen Lindemann tok over etter Anders Jensens brå avgang for en måned siden, og Lindemann igangsatte umiddelbart en gjennomgang av selskapets drift.
- Tilbaketrekningen av utsiktene for 2023 er ett resultat av denne gjennomgangen, og avspeiler betydelig svakere fremtidige inntekts- og resultatutsikter for spesielt den nordiske virksomheten, heter det fra Viaplay torsdag.
Viaplay-aksjen stuper over 20 prosent på Stockholm-børsen torsdag i kjølvannet av meldingen.
Torsdagens beskjed fra selskapet kommer timer etter at styreleder Pernille Erenbjerg trakk seg med umiddelbar virkning onsdag kveld.

Advarer: - Vil være uheldig
En større nedbemanning skal også være på vei, ifølge BT. Samtidig har de økonomiske forventningene allerede blitt kraftig nedjustert en gang før. Dette har resultert i et voldsomt stup for Viaplay-aksjen. På Stockholm-børsen har aksjen stupt 71,8 prosent på en måned, ifølge avisa.
- Som vi kunngjorde 28. juni, iverksetter Viaplay-gruppens nye ledergruppe et bredt spekter av tiltak for å møte den underliggende svekkelsen i inntjeningen, skriver selskapet torsdag.
Videre varsler de en oppdatering om strategien framover den 20. juli, og vil ikke uttale seg ytterligere før den tid.