Torsdag skulle styremedlem i USAs sentralbank, Christopher Waller, avholde en videokonferanse på Zoom, der han ville redegjøre for tilstanden i den amerikanske økonomien.
Det ble en kort affære.
Seansen ble nemlig avbrutt av en deltaker som delte pornografiske bilder på skjermen kort tid før arrangementet skulle starte. Det skriver nyhetsbyrået Reuters.
Den uventede hendelsen førte til at stikkontakten ble trukket ut i rasende fart.
- Vi er et offer for Zoom-kapring, og vi prøver å forstå hva vi må gjøre framover for å hindre at dette skjer igjen. Vi beklager hendelsen på det sterkeste, sier Brent Tjarks, vertskap for arrangementet.
- Dette har aldri skjedd oss før.
Fed-arrangementer er vanligvis svært koreograferte, men stramt fokus på sikkerhet. Overfor Bloomberg forteller sentralbanken at konferansen ble avbrutt på grunn av «tekniske problemer». Fed har ikke gitt ytterligere detaljer.
Det er uklart om stuntet var en villet handling eller sabotasje. Ifølge flere medier ble bildene lastet opp av en med kallenavnet «Dan». Drøye 220 deltakere var på plass i Zoom-møtet da hendelsen skjedde.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger