BERGEN (Dagbladet): Både i Bergen og Oslo er de fleste stedene fullbooket på 17. mai. I hovedstaden er det flere som selger dyre bordpakker til tørste festglade.
Den dyreste bordpakken i fjor ble solgt for 80 000 kroner på utestedet Nox Sollihagen. Forrige uke kunne TV 2 melde at Lawo Terrasse selger bord til 20 000 kroner.
- Vi har ikke sånn galskap som man leser om, sier Tom Greni, som driver utestedene Ricks og Zachariasbryggen i Bergen.
På Zachariasbryggen, på folkemunne kalt Zachen, koster det 300 kroner for en stol.
- Du kaller det galskap?
- Ja, hvorfor ikke? Det er jo hvert fall dyrt, ler han.
Greni anerkjenner at prisen inkluderer drikke og flere gjester, men han påpeker at det er to sider av en sak.
- Si at man booker bord og folk må komme klokka 10. Så kommer 1-2 personer for å holde av bordet til de andre er klare. Det blir ikke penger av det.
- Ganske edruelig
Han understreker:
- Det varierer fra sted til sted hva du har. Vi har egentlig ikke tradisjon i Norge for å selge bord og stoler. Det er noe som har kommet de siste åra.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger