Tidligere fotballstjerne, nå skuespiller og eiendomskonge, John Carew, har sikret seg en leilighet mellom Homansbyen og Majorstuen på Oslos vestkant.
Mer bestemt er adressen i en av hovedstadens travleste shoppinggater - nemlig Bogstadveien.
- Jeg er aktiv i eiendomsmarkedet, så jeg kjøper og leier ut en del, skriver Carew i en kort kommentar til Børsen.
Han opplyser videre at han ikke har planer om å bo der selv.
- Bra kjøp
Leiligheten koster den tidligere England-proffen 6 050 000 kroner, ifølge tinglysningen på eiendomsavdragelsen, melder Avisa Oslo (AO), som først omtalte saken.
Ansvarlig mekler er Sol Andreassen i Eie Eiendomsmegling Frogner & Aker Brygge.
Hun opplyser at dette er en fireroms leilighet på 77 kvadratmeter, med tre soverom, i femte etasje.
- Jeg vil si det var en god pris, et bra kjøp, sier Andreassen til Børsen.
Standarden er imidlertid helt ok, ifølge mekleren, som opplyser at den har et eldre bad, som bør pusses opp etter hvert. Kjøkkenet er fra 2014.
- Det er en flott leilighet, det kommer jo an på øyet som ser, men absolutt en flott leilighet, sier Andreassen videre.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger