Etter at russiske styrker rykket inn i Ukraina, rykket også en horde av russiske rikinger inn i Dubai.
Russerne var den største utenlandske gruppen av boligkjøpere i Dubai i fjor, skriver Bloomberg.

Advarer mot Kina
Bakteppet er at sjeikdømmet i Midtøsten raskt posisjonerte seg som et fristed da sanksjonene begynte å bite.
Interessen for boliger i Dubai blant russerne, som før var en snever gruppe i Dubais boligmarked, skjøt voldsomt fart i fjor.Det bidro til å presse opp prisene og førte til at antallet salg nådde rekordhøyder.

Vill jakt etter nazi-skatt
Det ble solgt 86 000 boliger i fjor, som slo rekorden på 80 000 fra 2009. Det ble solgt eiendom til en verdi av 56,6 milliarder dollar, noe som er en økning på 80 prosent fra 2021, ifølge eiendomsmeklerfirmaet Betterhomes.
Videre på topp fem-lista av utenlandske kjøpere var briter på andreplass, etterfulgt av indere, italienere og franskmenn.