Denne uka samles rikinger og statstopper fra hele verden til World Economic Forums årlige møte i Davos i Sveits.
Men mens mange av verdens rikeste som samles i den sveitsiske byen gjør mye for å unngå myndigheters skattlegging, tar nå flere til orde for det motsatte.
Ifølge The Guardian har nemlig en gruppe millionærer, som kaller seg «patriotiske millionærer», samlet seg for å protestere mot eliten i Davos.
De krever at rike mennesker skal betale mer i skatt for å gjøre gapet mellom rike og fattige mindre.
- Opprørende
Phil White, en tidligere forretningsmann og medlem av «Patriotic Millionaires UK», er ikke nådig i sin kritikk av toppmøtet.
- Mens resten av verden kollapser i en økonomisk krise, møtes milliardærer og verdensledere til dette private arrangementet for å diskutere vendepunkter i historien, sier han til avisa, og legger til:
- Det er opprørende at våre politiske ledere lytter til de som har mest. De vet minst om de økonomiske konsekvensene av denne krisen, og mange av dem betaler utrolig lite skatt. Det eneste troverdige resultatet av denne konferansen er å skattlegge de rikeste, og å skattlegge oss nå. Skattlegg delegatene som deltar i Davos 2022.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger