Satte ned foten for milliardærarving

Oslo kommune krever at Isabelle Ringnes fjerner både badstua og brygga på eiendommen sin.

MÅ FJERNES: Isabelle Ringnes, som er i dialog med kommunen, sier hun håper å finne en løsning. Foto: Kristin Svorte / Dagbladet
MÅ FJERNES: Isabelle Ringnes, som er i dialog med kommunen, sier hun håper å finne en løsning. Foto: Kristin Svorte / Dagbladet Vis mer
Publisert

I 2020 ble det klart at Isabelle Ringnes (34) hadde kjøpt seg en villa på idylliske Ormøya.

Hun punget ut 24 millioner kroner for luksusen.

- Huset har alt vi ser etter og ligger akkurat der vi har drømt om å bo. Vi er blitt veldig glad i Ormøya og håper vi får bo her lenge, sa Ringnes til Børsen den gang.

Trøbbel i paradis

Nå kan drømmen slå sprekker. Arvingen etter eiendomsmilliardær Christian Ringnes har nemlig fått kommunen på nakken.

Hun har fått frist fram til juni med å fjerne det som ifølge kommunen er ulovlige bygninger på Ormøya-eiendommen.

Avisa Oslo (AO) omtalte saken først.

- Ulovligheter

Det har kommet to varsler fra kommunen. Det første dreier seg om mulig ulovlig arbeid på en brygge - det andre om mulig ulovlig oppføring av en badstue.

I det første brevet, sendt til Ringnes i januar, lister Plan- og bygningsetaten (PBE) opp det de mener er ulovlig:

  • Det er oppført flytebrygge, som seinere er utvidet.
  • Fastbryggen på eiendommen ble vesentlig utvidet, og det ble oppført en betongkonstruksjon.
  • Høsten/Våren 2021-2022 ble det gjennomført arbeid på brygga som medførte økning i både bredde og høyde.

De to første punktene dreier seg om forhold fra tidlig 2000-tallet og 70-/80-tallet - altså lenge før Ringnes kjøpte eiendommen.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer