Tirsdag kunngjorde hotellkjeden Thon at det ikke skulle heises Pride-flagg ved deres hoteller i år.
- Vi har ikke heist regnbueflagg på flaggstengene våre fordi vi ønsker å være nøytrale, og at inkludering og mangfold skal favne alle, uttalte konserndirektør Morten Thorvaldsen i den forbindelse.
Det har ført til en rekke sterke reaksjoner. Tirsdag snur Thon Hotels i saken, og opphever forbudet mot Pride-flagging.
Flere har gått ut og varslet boikott av hotellkjeden. Blant dem er programleder Niklas Baarli, som på Twitter oppfordret til å velge «aktivt inkluderende hotell» som Stordalen-kjeden Strawberry, som inntil nylig het Nordic Choice Hotels.
Selskapet er hovedsponsor av Pride, og hotellsjef Petter Stordalen var ute tirsdag med et motsvar til Thon.
- I Strawberry har vi alltid og vil vi alltid støtte opp om mangfold og inkludering, og vi har i mange år vært stolt hovedsponsor av Pride. Vi husker alle fjorårets forferdelige terrorhendelse i Oslo. I Strawberry heiser vi derfor flaggene høyt og gleder oss til pridemarkeringene over hele Norden, sa han til TV 2.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger