Siden presidentvalget i USA 3. november har Trump gjentatte ganger fremmet påstander om valgfusk og at han er den rettmessige vinneren av valget. Påstandene er blitt fremmet til tross for at hans politiske motstander, Demokratenes Joe Biden, for lengst er utropt til vinner og blitt gratulert av en rekke statsmakter.
Tirsdag sa justisminister William Barr i et intervju med nyhetsbyrået AP at det ikke er avdekket bevis for omfattende valgfusk som ville ha endret resultatet.
- Til dags dato har vi ikke sett fusk i et omfang som kunne ha medført et annet utfall, sa Barr.
Samler inn penger
Siden presidentvalget har Trump også mobilisert en politisk snuoperasjon med mål om å kunne holde grep om det republikanske partiet også i tida etter innsettelsesseremonien 20. januar, når Biden trer inn i Det hvite hus.
Dagbladet har tidligere skrevet at kassereren i Trumps valgkampanje, Bradley T. Crate, har registrert en politisk aksjonskomité, Political Action Committee (PAC) Save America.
Mens Trump har forsøkt å samle inn penger til å kjempe for å «forsvare valget» siden 3. november, har den lille skriften vist at 60 prosent av pengene som blir samlet inn, går til den nye organisasjonen, har New York Times og CNN tidligere skrevet.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger