BERGEN (Dagbladet): Påsken er i gang og det er ventet fint vær i Bergen (!). Det gjør reiselivsbransjen optimistisk.
Daglig leder Amanda Haugland i Ulriken 643 forteller at påskens første helg viser en doblet omsetning mot fjoråret.
- Jeg er superhappy, sier hun.
Hun påpeker at været har bidratt til at flere kommer seg ut i fjellet. De har også planlagt aktiviteter i påskeuka, som blant annet påskeverksted for barna. Værmeldinga har gode prognoser også for disse dagene.
- Vi forventer en økning utover i uka.
Haugland forklarer at det er både tilreisende samt bergensere som besøker Ulriken nå. Det kommer også et par cruisebesøk gjennom påsken.
Mange velger å ta Ulriksbanen enten opp eller ned, og nyte en god lunsj eller middag i restauranten.
- Det er en god blanding av besøkende og det er kjekt. Det er sånn at når snøen smelter her, er sherpatrappene helt vanvittig populære. Med en gang det er fritt for snø, stormer bergenserne til Oppstemten. Vi må se hvordan uka utarter, men det lover veldig godt, sier hun.
Dette er en sak fra Dagbladet Bergen. Les alle sakene her.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger