I 2006 kjøpte stjernekokken Sonja Lee (52) eiendommen på Filtvet ved Oslofjorden, usett.
Det slitne bygget ble totalrenovert. Året etter åpnet restauranten «Villa Malla» dørene, som siden har gjort seg kjent for palmesus, strandliv og middelhavsmat.
Høsten 2021 ble Lees livsverk lagt ut for salg - med «høy prisklasse», sto det i annonsen.
- Det har vært en fantastisk reise, og vi har skapt et åpent rom for allmennheten som har vært godt besøkt, sa Lee til Børsen da eiendommen ble lagt ut i 2021.
Alt har sin tid, begrunnet Lee, som den gang skulle prioritere andre prosjekter.
Et bud ble til slutt godtatt. Men så angret Lee seg.
I en fersk dom fra Ringerike, Asker og Bærum tingrett slås det fast at hun må selge likevel. Estate Nyheter omtalte saken først.
Sonja Lee er datter av kokken Chul Ho Lee, bedre kjent som Mr. Lee, som døde i 2018.
- Børsen har vært i kontakt med Sonja Lee, som ikke vil kommentere denne saken.
Angret på salg
Etter at Lee la eiendommen ut for salg lot budene vente på seg - tross visninger og flere interessenter.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger