Norsk Rikstoto:

- Vi blir misbrukt

Fikk navn og logo brukt til lenke for internasjonal spillgigant.

APP: Slik er appen framstilt i AppStore. Foto: Skjermdump
APP: Slik er appen framstilt i AppStore. Foto: Skjermdump Vis mer
Publisert

- Vi ble kjent med dette fredag morgen. Det ble oppdaget internt.

Det sier juridisk direktør i Norsk Rikstoto, Lene Sakariassen til Børsen, etter at Dagbladet tar kontakt med henne lørdag.

Årsaken er appen «Rikstoto», som benytter både spillselskapets navn og logo i sin visuelle profil.

Når man åpner appen, er det derimot et helt annet sted man havner. Brukerne blir sendt videre til nettsida for den internasjonale spillgiganten Betsson.

- Veldig synd

Norsk Rikstoto har i dag enerett på å tilby pengespill på hest i Norge. Sakariassen synes derfor det er veldig beklagelig at noen nå har laget denne appen.

- Som ansvarlig leverandør av pengespill i Norge er det veldig synd at vi blir misbrukt på denne måten, forteller direktøren.

Hun forteller videre at de nå har skrevet en henvendelse til både utvikleren av appen og Betsson, hvor de ber om at appen blir fjernet. Denne vil bli sendt i løpet av dagen.

- Vi har i tillegg varslet Appstore, sier Sakariassen.

- Hadde følt det samme

Talsmann for Betsson i Norge, Kim Rud Petersen, skriver i en e-post til Børsen at de ble gjort oppmerksomme på appen fredag kveld.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Børsen er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer