Kommer seg ikke ut
Oljefondet sliter fortsatt med å trekke ut sine investeringer fra Russland.
Kommer dårligst ut
SAS lover bot og bedring etter at de kommer dårligst ut i punktlithetsundersøkelse.
Røkke selger superbiler
Fikk ikke være med på flyttelasset til Sveits.
Konkurs: - Det er synd
Ekteparet Bjørn Einar Romøren (41) og Martine Romøren (35) har slått selskapet Lively Me AS konkurs.
Slår tilbake
Det har blåst kraftig rundt dagligvarebransjen. Nå vil Rema-sjef Ole Robert Reitan sette skapet på plass.

Mistanke om salmonella: Tilbakekaller karbonadedeig
Nordfjord Kjøtt trekker tilbake karbonadedeig av både sitt eget merke og merket Prima etter mistanke om salmonella i et parti norsk storfekjøtt.
Karbonadedeigen kan inneholde råvare fra et parti norsk storfekjøtt der det er mistanke om salmonella.
Flere kjøttprodukter har så langt i år blitt trukket fra butikkhyllene på grunn av salmonellautbrudd, men til nå har det vært snakk om importert kjøtt fra Tyskland.
For begge produktene, som selges i Rema 1000-butikker, er det pakker med siste forbruksdato 26. april 2021 som trekkes tilbake. Produktene har vært solgt i alle Rema 1000-butikker, utenom i Troms og Finnmark, Oslo, Viken, Innlandet og Vestfold og Telemark fylker.
Forbrukere bes kaste eller returnere produktet til butikken det er kjøpt i for refusjon.
(NTB)

Fortsatt skyhøyt over målet
Den såkalte PCE-inflasjonen falt til 5 prosent i USA i februar, ned fra 5,4 prosent måneden i forveien. Nedgangen er større enn ventet.
Kjerneinflasjonen sank ifølge PCE-målet (personal consumption expenditure) til 4,6 prosent, ned fra 4,7 prosent i januar, skriver Bloomberg.
Analytikere hadde på forhånd ventet at PCE-inflasjonen ville ligge på 5,1 prosent, mens den såkalte kjerneinflasjonen ifølge PCE-målet skulle være 4,7 prosent.
PCE-inflasjonen er det viktigste inflasjonsmålet USAs sentralbank bruker når den tar beslutninger om pengepolitikken.
(NTB)

Sier opp toppjobb
Jesper Berg sier opp som toppsjef i Finanstilsynet i Danmark.
Det opplyser Finanstilsynet på sine hjemmesider.
- Det har vært en fantastisk opplevelse å være leder for tilsynets 400 medarbedere i nesten åtte år. Men det er også en tøff jobb, som stiller store krav og sliter på en, sier Berg.
Han blir 64 år i april, og vil nå bruke mer tid med familien.
Ifølge tilsynet er Berg gått ut i påskeferie, og han har ingen flere kommentarer akkurat nå, melder blant andre Finans.
Prisene presses opp
Prisveksten kommer til å ende på 4,9 prosent i år, lyder det sist oppdaterte anslaget fra Teknisk beregningsutvalg (TBU).
Det er opp fra 4,8 i forrige anslag.
Inflasjonen landet på 5,8 prosent i fjor.
Teknisk beregningsutvalg ledes av SSB-direktør Geir Axelsen. Han har med seg medlemmer fra arbeidstaker- og arbeidsgiverorganisasjonene, og TBU-tallene spiller derfor en viktig rolle inn i lønnsoppgjøret.
Forhandlingene mellom LO og NHO ble brutt i går. Oppgjøret går til mekling over påske.
Mens NHO krever at bedriftenes konkurranseevne ikke må svekkes, krever LO lønnstillegg som minst holder tritt med prisveksten. Så når TBU-tallene justeres opp, får det en direkte betydning for LOs krav i det pågående lønnsoppgjøret.